Samsun/Bafra Çelikpark Alışveriş Merkezi, aldığı üst düzey koronavirüs tedbirleriyle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetiminden başarıyla geçerek, uluslararası niteliğe sahip  ‘COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni ilçede alan ilk işletme oldu.

Çelikpark Alışveriş Merkezi, TSE’nin COVID-19 enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürlerini içeren kılavuzdaki tüm şartları yerine getirdi. Aldığı üst düzey koronavirüs tedbirleriyle pandemi sürecini etkin bir şekilde yöneten, hem çalışanlarına hem de hizmet verdiği ziyaretçilerine hijyenik ve kontrollü bir ortam sağlayan Çelikpark AVM, COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alarak kurumsal yönetim sistemine entegre ettiği kalite belgelerine bir yenisini daha ekledi. COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi, TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı tarafından Çelikpark AVM Müdürü Tolgahan Sünger’e takdim edildi.

Çelikpark AVM’nin yönetim şirketi Mallmartturk Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akalın, konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Çelikpark Alışveriş Merkezi olarak pandemi sürecinin başladığı ilk günden itibaren koronavirüse karşı mücadele başlattıklarını belirten Akalın, şöyle konuştu: “Hem çalışanlarımızın, hem misafirlerimiz sağlığını önemsedik ve tüm önlemlerimizi aldık. Verdiğimiz hizmetlerin aksamaması için esnek çalışma modeliyle Müşteri taleplerini karşıladık. Daha sonra açıklanan yeni normaller çerçevesinde Çelikpark Alışveriş Merkezi olarak bütün tedbirleri maksimum düzeye alarak çalışmalarımızı sürdürdük. Güvenilir ve hijyenik bir ortamda hizmet sunmak amacı ile yaptığımız tüm çalışmaları, TSE tarafından hazırlanan kılavuz rehberliğinde kurumsal yönetim sistemimize entegre ettik. TSE tarafından 02 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen denetimden geçerek ilçemizde bu belgeyi almayı hak kazanan ilk İşletme olduk. Bu sürecin doğru yönetilmesinde ve belgenin alınmasında gerek Yönetim Kurulu üyelerimizin gerekse tüm çalışanlarımızın büyük emeği var. Ben emeği geçen herkese gösterdikleri hassasiyet ve gayretleri için teşekkür ediyorum.”