KERKÜK KADAR EŞSİZ

KERKÜK’TE İLK

MALL OF KIRKUK 

KERKÜK’ÜN YÜKSELEN YILDIZI MALL OF KERKÜK,

IRAK’TA SAYISIZ İLKE İMZA ATACAK!

Haziran 2022’de açılıyor
Dünyanın en prestijli markaları Kerkük’te ilk defa aynı çatı altında buluşuyor! Mall of Kirkuk, 08 Nisan 2021’de İstanbul’da düzenlenen özel bir toplantıyla basına tanıtıldı. Mall of Kirkuk alışveriş, damak tadı, spor ve eğlencede A+ seçenekleri arayan tüm Kerküklülerin vazgeçilmezi olacak. Haziran 2022 ortasında açılması planlanan, Kerkük’ün ilk ve tek “alışveriş merkezi” Mall of Kirkuk’te ülkemizden birçok marka anchor olarak bir araya geliyor. Seçkin bir mağaza karmasına sahip olacak Mall of Kirkuk’ün yaklaşık %80’i kiralanmış durumda. Bu muhteşem AVM’de yer almak isteyen yatırımcılar mutlaka elini çabuk tutmalı!
Yatırımcı:
Uzun yıllardır medikal ve gayrimenkul sektöründe büyük yatırımlar yapan Hawkary Group; bugün yatırımlarına Kerkük ekonomisine “Kerkük kadar eşsiz Kerkük’te ilk” AVM’yi inşa ederek devam ediyor. Hawkary Group, yaptığı büyük yatırımla sadece Kerkük’ün değil bölgenin en seçkin, en ekonomik ve estetik alışveriş merkezi olacak Mall of Kirkuk’u şehrin ihtiyaç ve taleplerini en doğru şekilde karşılayacak şekilde hayata geçiriyor. Bölgenin her türlü ihtiyacına uygun mimari ile kapılarını açmaya hazırlanan Mall of Kirkuk, Kerkük’ün “ilk” alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. Marka karması, AVM sektörünün önde gelen şirketlerinden MALLMARTTURK DANIŞMANLIK arafından oluşturulmuştur.
Şehrin Kalbinde
Mall of Kirkuk, Kerkük’ün merkezinde, şehrin ana ulaşım arterleri üzerinde; Kerkük’ün her tarafından 15 dakika içinde ulaşılabilir. Ulaşımdaki bu önemli kolaylık ile alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve sosyal yaşam alanlarının tadını çıkarabileceksiniz. Kerkük havalimanının projeye 1 KM’den daha az uzaklıkta olduğunu ve Bağdat terminalinin de projeye yaklaşık 500 metre yakın olduğunu belirtmekte fayda var.
Hedef
Mall of Kirkuk, hedef segmente uygun ulusal ve uluslararası birçok marka, gurme market, cafe, restoranlar, eğlence merkezi ve sinema kompleksiyle hedef kitleye sadece alışveriş imkânı değil, vizyon, marka, yaşam tarzı sunan bir yaşam merkezi olacak. Ürün ve marka çeşitliliği ile organize perakendenin Kerkük’teki tek adresi olmaya aday bir kuruluş olan Mall of Kirkuk milyonlarca tüketiciyi en seçkin markalar ve avantajlı alışverişle buluşturmayı hedefliyor. Irak’ın batıya açılan penceresi, ülkenin en hızlı gelişen şehri, yeraltı kaynakları ile bugünün ve yarının kıymetlisi Kerkük, 1,6 milyonu aşan nüfusu ve kişi başı milli geliri ile dikkat çekiyor.

Sıra dışı Mimari…

Türkiye ve birçok Avrupa’daki AVM’lere göre “irregular” tarzda dizayn edilen Mall of Kirkuk, çevreci çözümlere de sahiptir. Mall of Kirkuk’te güneş ışığından maksimum düzeyde (%79) yararlanılabiliyor. Bir benzeri Pekin Olimpiyatları’nda da kullanılan cam tavanlar sayesinde; binanın aşırı ısınması engelleniyor, bina aydınlık tutuluyor ve aynı zamanda sera etkisi %82 azaltılabiliyor. Mall of Kirkuk yeşil alan konusunda da birçok AVM’ye göre bir rekora imza atabilecek rakamlara sahip.

İlham Kaynağı
Bilinçli tüketiciler için oldukça rahatsız edici olan ve AVM’lerde daha çok zaman geçirilmesini sağlamak için tasarlanan asansör ve merdiven sistemlerinin tersine; Mall of Kirkuk’te bir kattan diğerine kolayca geçmenize olanak sağlayan özel bir dikey-yatay sirkülasyon yerleşimi kullanılıyor. Bu da daha keyifli ve özgür bir alışveriş olanağı anlamına geliyor. Irak medyasında “Merkezlerin merkezi” olarak tanımlanan Mall of Kirkuk, toplam 32.000 m2’lik kiralanabilir alan, 4.800 m2 restoran-cafe alanı ve 4.000 m2 Eğlence Merkezi bulunan Mall of Kirkuk’te 100 Mağaza ve sinema yer alıyor. Bunlara ilave olarak 6.000 m2 büyüklüğünde Carrefour market Mall of Kerkük’ün en önemli farklılıklarından. “Karma kullanım” proje tipinde tasarlanan Mall of Kirkuk’te ayrıca prestijli ofis katları ve 120 odalı 5 yıldızlı bir otelinde yapımı kısa süre içerisinde başlayacak. Akıllı otomasyon sistemiyle kontrol edilen Mall of Kirkuk’ün güçlü mimarisi uzun yıllar birçok yeni projeye ilham kaynağı olacak.

Türk devleri, Kerkük’te ilk kez bir arada!

Irak’ta ilk kez Mall Of Kirkuk’te mağaza açacak mağazaların yanında Kerkük’te da ilk kez mağaza açacak markalar Mall of Kirkuk’te buluşuyor. 6.000 m2’lik mağazasıyla Carrefour’a ilaveten Lc Waikiki, Defacto, Shopping Shop, FLO, Colin’s, Apple Store, Home Istanbul, English Home, Paulmark, Adidas, Koton, Puma, Mavi gibi prestijli markalar Kerkük’te ilk defa yer alacak.

Çocukları unutmadık!

4.000 m2’lik Smileland ile Kerkük’ün eğlence merkezi haline gelecek Mall of Kirkuk’te Irak’taki AVM’lerde daha önce yer almayan birçok ilk yer alacak.

Alışveriş ve yaşam deneyimi Kerkük’ün yükselen yıldızı Mall of Kirkük ile Haziran 2022’de başlıyor.